top of page
  • Yazar

Sosyal Medya Yönetiminde Paylaşım Saatlerinin Önemi

Güncelleme tarihi: 24 May 2022

Sosyal Medya Yönetimi ve İstatistikler


Sosyal medya yönetimi bugünlerde sıkça gündemde olan bir konu. Günümüz çağının en yoğun olarak kullanılan iletişim aracı tartışmasız sosyal medya. Bunu rakamlarla ifade etmek gerekirse Türkiye'de 54 milyon sosyal medya kullanıcısı var bu da Türkiye nüfusunun %64üne denk gelmekte. Rakamlar göz önünde bulundurulduğunda sosyal medya yönetimi, müşterileriyle iletişimde olmak isteyen işletmeler ve markalar için kaçınılamaz bir hale geliyor.


İşletmelerde Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?


İşletmenizin bir sosyal medya hesabı olduğunu ve bu hesap üzerinden paylaşımlar yapıldığını varsayalım ancak maalesef dijital iletişim burada bitmiyor. Dijital iletişimde kullanıcıların etkinlikleri gözlemlenebildiği için kullanıcının yaşadığı ülke, hangi saatler arası, hangi sıklıkla, hangi aktiviteyi yapacağı tespit edilebiliyor. Bu durumda doğru içerik planlaması ve doğru sosyal medya yönetimi başarıyı getiriyor.Sosyal Medya Yönetiminde Hedef Kitlenin Belirlenmesinin Önemi


Hedef kitlenin belirlenmesi sosyal medya paylaşımlarının saatinin tespit edilmesinde çok önemlidir. Her sosyal medya platformunun ve her kullanıcı kitlesinin farklı dijital alışkanlıkları mevcut. Örnek vermek gerekirse beyaz yakalı insanları hedefleyen bir işletme için mesai saatleri sosyal medyadaki en verimsiz zamanlardır. Hali hazırda bir sosyal medya hesabınız varsa ve o hesabı takip eden bir kitleniz varsa, işiniz daha kolay hale gelecektir. Sosyal medya platformu yönetim araçları ve üçüncü taraf sosyal medya araçları yardımıyla istatiksel bilgilere erişebilirsiniz. Eğer mevcut bir sosyal medya hesabınız yoksa paylaşımlarınızı bir kitle oluşturana kadar tahmini saatlerde yapabilirsiniz. Paylaşımlarınız düzenli ve aktif bir şekilde yaptıktan sonra kitlenizin kullanım saatlerine ulaşabilir ve paylaşımlarınızı bu saatleri göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.


Sosyal Medya Yönetiminde Paylaşılan İçeriğin Önemi


Unutmamanız gerek önemli noktalardan bir tanesi planlamanın ve aktifliğin sosyal medya yönetiminde her şey olmaması.(Bakınız: Anfora Creative Blog).Paylaştığın içerikte en az planlama kadar önemlidir. Paylaştığınız iyi ve yaratıcı bir içerik paylaşıldığı saatten bağımsız olarak çok etkileşim alabilir. Her zaman en ilgi çekici içerik takipçilerinizinize faydası olan içeriktir. Sadece satış odaklı ve takipçileriniz ilgisini çekmeyen içerik takipçilerinizin sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Aşağıdaki link üzerinden Instagram ve Facebook hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/anforacreative/ https://www.facebook.com/anfora.com.tr


Bizlere 0232 348 63 56 no’lu telefonumuzdan ya da iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
153 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page