top of page
  • Yazar

Sosyal Medya Ajansı

Güncelleme tarihi: 24 May 2022

Sosyal medya ajansı ne iş yapar, nasıl sosyal medya yönetimi yapılır sorularınız için bu yazımızı okumalısınız. Sosyal medya ajansı artık markalar/işletmeler için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Gelişen ve sürekli akışın olduğu sosyal medya platformlarında görünür ve bilinir olmak gün geçtikçe zor bir hal alıyor. Bu sebeple sosyal medya yönetimi nasıl yapılmalıdır sorularıyla sık karşılaşıyoruz.


Sosyal medya ajansı sizin markanız/işletmeniz için öncelikle doğru, objektif, analiz ve araştırma yaparak başlar. Bu yapacakları detaylı analizin içeriği; sizin hedef kitleniz, potansiyel kitleniz için oldukça değerlidir. Çünkü sosyal medya yönetiminde en önemli unsurlardan biri hedef/potansiyel kitlenizin hangi zaman dilimi ve günlerde daha aktif olduğu ve ilgi alanlarıdır. Bu unsurları doğru analiz edemezseniz, yanlış zamanlarda paylaşımlar yapabilirsiniz ya da kitlenizin ilgisini çekemeyebilirsiniz. O zaman yapmış olduğunuz paylaşımlar doğru kitlelere ulaşamaz ya da zaman kaybı gibi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.


Sosyal medya ajansı yaptıkları bu analizleri ve sizin markanızın vizyon ve misyonunu göz önünde bulundurarak çalışmalara başlar. Sizler için yaratıcı, ilgi çekici ve takipçilerinize hitap edecek postlar ve hikayeler hazırlamaya başlarlar. Bu hazırlanan postların, tasarımların alt metinleri de oldukça önemlidir. Takipçilerinizi sıkmayacak, kafa karışıklığına sebep olmayacak ve en önemlisi hiçbir kesimi dışlamayacak yazılar olmadır. İstemeden bile yapacağınız herhangi kırıcı ya da incitici bir durum yaptığınız iyi şeylerden daha hızlı yayılacağı için itibar kaybı yaşamanıza sebep olabilir. Sosyal medya ajansı sizler için bunları en ince ayrıntısına kadar düşünür.


dijital medya
Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansı bunların yanında sizler için kurumsal bir dilde oluşturacaktır. Hızlı akışın yaşandığı sosyal mecralarda gelen mesajlara ve yorumlara hızlı dönüşler sağlamak oldukça değerlidir. Bu dönüşler sağlanırken kullanılan dilin hep aynı kalması ve markanızın misyonuna uygun dil kullanılması gerekmektedir.


Sosyal medya ajansının yaptıklarını toparlarsak; markanız için istediğiniz sosyal medya platformlarında sosyal medya hesaplarınızı oluşturur. Markanızın hedefleri doğrultusunda görsel tasarımlar, metinler, hikayeler ve videolar hazırlayarak paylaşım saatlerine uygun olarak paylaşım yaparlar. Sosyal medya hesaplarınızda yaptıkları paylaşımları sürekli güncel tutarak takiplerini gerçekleştirirler. Markanızın ürünlerine, hizmetlerine ilgi duyabilecek hedef kitleyi belirleyerek takipçi olmalarını sağlamak için çalışmalar yaparlar.


Sosyal medya ajansı markanızın daha bilinir ve daha büyük kitlelere hitap etmesi için stratejik planlar gerçekleştirirler. Markanızın web sitesi ile sosyal medya hesapları arasında güçlü bağlar kurarak internet sitenizin trafiğini artmasını sağlarlar. Sahip olduğunuz sosyal medya hesaplarında bulunan aktif takipçileriniz ile markanız için sağlıklı ilişkiler kurarak marka bilinirliğinizi ve müşteri sayınızı artırırlar. Sosyal mecralarda takipçilerinizin markanız ile ilgili olumlu ve olumsuz geri dönüşlerini raporlarlar ve markaya sunarak gelişimine yardımcı olmaya çalışırlar.


https://www.instagram.com/anforacreative/ https://www.facebook.com/anfora.com.tr


Bizlere 0232 348 63 56 no’lu telefonumuzdan ya da iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page