top of page
  • Yazar

Gerilla Pazarlama Nedir? Gerilla Pazarlamanın Faydaları

Güncelleme tarihi: 6 May 2021

Gerilla pazarlama, alışılmışın dışında taktiklerle ve beklenmeyen yerlerde, beklenmeyen zamanlarda yürütülen pazarlama kampanyalarına verilen isimdir.


Örnek olarak İzmir Arena - Efes Pilsen ortaklığı için tasarlamış olduğumuz görseli inceleyebilirsiniz. Asılı olan brandanın tam ortasına gerçek sifon bira yerleştirilerek festivallerde isteyen kişilere bir bardak bira dağıtılacak.


Ülkemizde pek fazla örneğine rastlanmayan gerilla pazarlama çalışmaları dünya genelinde oldukça yaygındır.
Gerilla pazarlama bizleri reklam çalışmasının içerisinde hissettirir. Ürünün özelliklerini gündelik yaşantımızda deneyimlememizi sağlar.
Tıpkı İzmir Arena ve Efes Pilsen için hazırlanmış branda örneğine eklediğimiz sifon bira gibi. Sadece bir slogan ve tasarımdan ibaret olan branda üzerine eklenen sifon bira ile hm ilgi çekici hem de deneyimlenebilir bir hale gelmiştir.
Gerilla pazarlama araçlarının amacı reklam çalışmasını gören kitlenin anlık bir şaşkınlık geçirmesi ve ürünü gerçek hayatında deneyimlemesidir. Ürünler sıradan reklam çalışmalarından sıyrılıp kendi özelliklerini yer aldıkları outdoor çalışmalarda yansıtmalıdırlar.

101 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page