top of page
  • Yazar

Dijital Reklam Ajansı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Güncelleme tarihi: 24 May 2022

Dijital reklam ajansı son dönemlerde markalar/firmalar/şirketler için oldukça önemli bir konuma sahip. Dijital bir kimliğinizin olmayışı hayatımızın her alanında hakimiyeti olan internet dünyasını yok saymakla eşdeğerdir. Bu noktada çalışacağınız ajansın verdiği hizmetlerde bir o kadar önemlidir. Örneğin sizin isteklerinizi karşılayamayacak ya da o alanlarda çalışmamış bir ajanstan başarı beklemeniz pek mümkün olmayabilir. Önceliklerinizi belirlemeniz ve doğru stratejik planlama yapmanız gerekmektedir. Stratejik planlama konusunda da destek alabileceğiniz başarılı ajanslar vardır. Seçtiğiniz yol haritasına sadık kalmanız ve sabırlı olmanız gerekir.


Dijital reklam ajansı ile çalıştığınızda bilinirliliğiniz, kazancınız ve marka değerinizin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göreceksiniz. Tabii ki bu her dijital reklam ajansı için geçerli bir kural değildir. Bu açıdan dijital reklam ajansı seçerken nelere dikkat etmelisiniz kısmını birlikte inceleyelim.


Öncelikli olarak ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra iyi bir ajans araştırması yapmalısınız. Çünkü hangi alanda, hangi amaçla görünmek istediğiniz çok değerlidir. Dijital reklam ajansının başarı hikayelerine göz atmanızı tavsiye ederim. Çalıştıkları markalara neler kattıklarını, ne kadar yükseldiklerini görmeniz size hem güven hem de çizeceğiniz yol haritanızda yardımcı olacaktır, bizim çalışmalarımıza göz atmanız için bkz. Başarı Hikayeleri. Çalışmak istediğiniz ajansı iyi araştırdığınızı düşünüyorsanız biraz detaylara geçelim.


Dijital reklam ajansı ile görüştüğünüzde karşılaşacağınız bazı reklam çeşitlerinden söz etmek isterim. Bunlar; arama ağı, görüntülü ve alışveriş reklamlarıdır. Arama ağı reklamlarına bakarsak; yaptığınız işleri, verdiğiniz hizmetleri arayan kişilerin sizi en kısa yoldan bulmasını sağlayan bir sistemdir. Müşterileriniz, sektörünüz ile ilgili aramalar yapar ve sonuçlarında sizi görür, dikkat çekici reklamlarınız sayesinde tıklar ve sitenize girip görünürlük kazandırırlar.

dijital medya
Dijital Reklam Ajansı


Görüntülü reklamlar; en basit tanımıyla web siteleri üzerinden yayınlanan nokta atışı hedef kitle belirleyebileceğiniz reklam türüdür. Dijital reklam ajansı ile doğru kitleye ulaşması size maddi açıdan da oldukça etkileyecektir. Çünkü hedef kitlenizi ya da potansiyel kitlenizi belirlemeden yapacağınız reklamlar sizi zarara uğratacaktır.Alışveriş reklamları web siteniz üzerinden sattığınız ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgiler göstermenizi sağlayan reklam türüdür. Online alışveriş mağazanızdaki ürünlerin tanıtımlarını yapmanız, web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmanızı ve sattığınız ürünlerin satın alma olasılığı yüksek olan ve potansiyel müşterilere ulaşmak amacı ile bu reklam türünü kullanabilirsiniz. Tek bir ürün tanıtılabileceği gibi web sitenizde yer alan ürün çeşitleri ile ilgili birkaç ürünün de tanıtıldığı vitrin alışveriş reklamları olarak ifade edilebiliriz.


Doğru dijital reklam ajansı ile çalışmanız size her yönden kazanç sağlayacağı gibi prestijinizin artmasına da katkısı olacaktır. Her reklam doğru reklam değildir.

https://www.instagram.com/anforacreative/ https://www.facebook.com/anfora.com.tr


Bizlere 0232 348 63 56 no’lu telefonumuzdan ya da iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page