• Yazar

Dijital Reklam Ajansı

Dijital reklam ajansı günümüzde firmalar/markalar için olmazsa olmaz bir konumdadır. Dijital reklam ajansı nedir, çalışma yöntemleri nelerdir, dijital reklam ajansına neden ihtiyaç duyarız öncelikle bunlarla başlayalım.


Dijital Reklam Ajansı Nedir?


Dijital reklam ajansı nedir sorusunun aslında hem kapsamlı hem de basit tanımları vardır. Bizler dijital reklamcılığı en basit haliyle sizlere aktarmaya çalışacağız. Günümüzde satın alacağımız ürün veya hizmetlerin hepsini internet üzerinden araştırıyor, yorumları okuyor ve kullanıcı deneyimlerine önem veriyoruz. Bu sebeple hangi sektörde olursanız olun ister B2B’ye isterseniz B2C’ye hizmet edin dijital bir varlığınız yoksa kitleleriniz sizlere zor ulaşıyor ya da potansiyel kitlenizi kaçırıyorsunuz. Bu nokta da dijital reklamlar devreye giriyor. Dijital reklam ajansları sizler için en az maliyetle en fazla dönüşümü sağlamak için çalışıyorlar. Peki bunu nasıl yapıyorlar?


Dijital Reklam Ajansları Nasıl Çalışır?


Dijital reklam ajanslarının çalışma yöntemlerine baktığımızda birçok farklı strateji kullandıklarını görebiliriz. Dijital reklam ajanslarının verdiği hizmetler içerisinde görebilecekleriniz şunlardır;


· Web tasarımı

· Mobil uygulama geliştirme

· Arama motoru reklamları (SEM)

· Arama motoru optimizasyonu (SEO)

· Sosyal medya yönetimi

· Sosyal medya reklamları

· Strateji belirleme

· E-posta reklamları/pazarlaması

· Facebook reklam yönetimi

· Reklamlar için yol haritası oluşturma gibi hizmetleri içermektedir.


Dijital reklam ajansı seçimi yapmadan önce referanslarına ve yaptıkları işlere bakmanızı kesinlikle öneririz. Sizin sektörünüzde daha önce başarılar elde etmişler mi, bulunduğunuz sektöre ne kadar hakimler gibi soruların cevaplarını araştırmalısınız.


dijital medya
Dijital Reklam Ajansı

Dijital Reklam Ajansıyla Çalışmaya Başladıktan Sonra


Çalışmaya başlayacağınız dijital reklam ajansını belirledikten sonra firmanızı bütün yönleriyle doğru ve objektif olarak aktarmalısınız. Son dönemlerde yaşanılan en büyük sorunlardan biri firmaların kendilerini ve istedikleri hizmeti ifade etmekte yaşadıkları güçlüklerdir. Bu konuda ne kadar objektif olursanız ajansınızdan o kadar çok verim alabilirsiniz.


Gerekli bilgileri, dokümanları ve taleplerinizi ajansınıza aktardıktan sonra onlar sizler için ilk önce pazar/rakip araştırması, hedef ve potansiyel kitle belirleme ve birlikte izlemeniz gereken yol haritalarını çıkaracaklardır. Dijital reklamların en önemli özelliği ölçümlenebilir olmasıdır. Ajansınız sizlere yaptıkları çalışmaları, ulaştıkları kitleleri, şehirleri gibi daha birçok veriyi aylık olarak sunabilir ve olduğunuz konumu rahatlıkla görebiliriz.


Sosyal medya hesaplarınız, reklamlarınız, etkinlikleriniz gibi aklınıza gelebilecek bütün reklam/pazarlama işlerinizi tek bir ajansa devretmeniz en önemli tavsiyelerimizden biridir. Bunun nedeni ise her hizmet için farklı ajansla çalışmanız durumda kurumsal kimliğinizde sorunlar yaratabilir. Kitleleriniz oturmuş bir kurumsal kimlik/yapı göremediklerinde size güven duymakta zorluk çekeceklerdir. Bu konuda ileriye yönelik düşünüp 360 derece hizmet veren ajansları tercih edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/anforacreative/ https://www.facebook.com/anfora.com.tr


Bizlere 0232 348 63 56 no’lu telefonumuzdan ya da iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör