top of page
  • Yazar

Dijital Ajans

Dijital ajans hizmetleri markaların/firmaların artık vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Dünya dijitale evrildiği için artık herkesin dijital bir varlığı olması kaçınılmaz olmuştur. Peki dijital ajansların hizmetleri nelerdir, ne işler yaparlar ve markalar için önemi nedir? Sizler için tüm soruları cevaplayacağız.


Dijital Ajans Hizmetleri Nelerdir?


Dijital ajans hizmetlerine baktığımızda çok yönlü olduklarını görebiliriz. Sektörünüz ne olursa olsun sizlere uygun hizmetleri bulabilirsiniz. Öncelikle sektörünüzün gerekliliklerini belirlemelisiniz. Bu konuda görüştüğünüz ajanslar sizlere destek olacaktır. Dijital ajans hizmetlerini birlikte sıralayalım.


- Google Ads yönetimi

- Sosyal medya yönetimi veya danışmanlığı

- SEO çalışmaları

- İçerik pazarlama

- E-mail marketing


Dijital ajansın verdiği bu hizmetleri gelin birlikte inceleyelim. Genellikle duyduğumuz fakat içeriğini bilmediğimiz bu terimler aslında yaptığımız işlerin olmazsa olmazlarındandır. Örneğin Google Ads yönetimi ve SEO çalışmalarını kesinlikle duymuşuzdur, peki nedir bu hizmetler? Google Ads yönetimi sektörünüze uygun olarak belirlenen stratejiler doğrultusunda reklam kampanyalarının yapılmasıdır. Bunlar görüntülü, arama ağı, satış gibi reklamları içerir. Google Ads yönetimi yapılırken SEO çalışmaları da muhakkak olmalıdır. Bunun nedenini açıklamadan önce ilk önce SEO’nun içeriğini inceleyelim.


Dijital ajans hizmetlerinden biri olan SEO çalışmaları Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonudur. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile yaptığınız işlerle ilgili belirlenecek olan anahtar kelimeler özelinde yapılan çalışmalar sayesinde organik olarak Google sıralamalarında üst sıralara geleceksiniz. Böylelikle belirli anahtar kelimelere reklamlar üzerinden ücret ödemeden yükselmiş ve kullanıcılar arattığında sizleri bulmuş olacaklardır.


dijital medya
Dijital Ajans

Dijital ajansların bir diğer getirisi ise sosyal medya yönetimi veya danışmanlığı hizmetidir. Sosyal medya kanalları artık kaçınılmaz bir durumdadır. Özellikle z kuşağı hemen hemen her şeyi sosyal medya üzerinden takip ediyor ve kullanıcı deneyimini ölçümlüyor. Bu nedenle sektörünüze uygun olan sosyal medya kanallarında olmamanız neredeyse bir dijital varlığınızın olmamasına eş değer durumdadır. Peki sosyal medya hesaplarınızın olması ve paylaşım yapıyor olmanız yeterli midir? Elbette hayır, çünkü dakikada binlerce içeriğin paylaşılıp yok olduğu bu kanallarda görünür ve akılda kalıcı olmak çok değerlidir.


Dijital ajanslar bu konuda sizlere detaylı analizler çıkaracaktır. Paylaşım yapmanız gereken saat ve günden paylaşımlarınızın kreatifliği ve kullanacağınız dile kadar sizlere belirleyeceklerdir. Burada belirlenecek olan stratejiler markanızın sosyal medya kanallarındaki duruşunu gösterecektir. Bu nedenle ilk başta vereceğiniz kararlar çok değerlidir. Sosyal medya kanalları sizleri bilinir bir hale getirirken bir anda itibar kaybına da sebep olabilir. Bu sebeple dijital ajanslar ile çalışmanız tecrübelerinden dolayı sizlere daha az hata yaptıracaktır.


Dijital Ajans Hizmeti Olarak Sizlere Neler Sağlıyoruz?


- Google Ads yönetimi

- SEO çalışmaları

- Sosyal medya yönetimi/danışmanlığı

- SMS pazarlama

- İçerik pazarlama

- Marka yönetimi

- Kreatif tasarımlar

https://www.instagram.com/anforacreative/ https://www.facebook.com/anfora.com.tr


Bizlere 0232 348 63 56 no’lu telefonumuzdan ya da iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page