"SEO, BİR SÜRE YAPTIĞINIZ BİR ŞEY DEĞİLDİR. HER ŞEYİ DOĞRU YAPTIĞINIZDA OLAN ŞEYDİR."

Chad Pollitt

DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

Dijital pazarlama ajansı geçtiğimiz 16 yılda küresel pazarlamada önemi çok arttı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bant genişliğinin artması ve mobil cihazların artması yaşam tarzımızı değiştirmiş, alışveriş ve satın alma alışkanlıklarımızı tamamen etkilemiştir.

Dijital Pazarlamanın Farkı Nedir?

Dijital pazarlama, basılı yayınlarla karşılaştırıldığında günümüz teknolojisinde daha avantajlı ve popüler bir pazarlama aracıdır.Basılı yayınlarda ürün veya hizmetleri elektronik ortama tanıtabilirsiniz. Dijital pazarlamada en etkili platform şüphesiz web sitesidir. Web sitenizde ürün satıyorsanız, web sitesinin kullanıcı odaklı olduğundan ve müşterilerin satılan ürünlere kolayca erişebildiğinden emin olmalısınız.

Dijital pazarlama, bir şirketin veya markanın dijital ortamda pazarlama sürecinin adıdır. Günümüzün en yeni ve en uygun pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama; radyo, televizyon, gazete ve fiziksel komitelerin aksine, tüketicilerle daha interaktif yöntemler kullanarak iletişim kuran dijital pazarlama yöntemleri, yenilikçi yöntemlerle her geçen gün güncellenmektedir.

 

Dijital pazarlama; mobil ve diğer etkileşimli kanalları (başka bir deyişle İnternette) geleneksel pazarlama kanallarından (basılı medya, radyo, televizyon ve reklam panoları gibi) uzak bir şekilde kullanır. Aynı zamanda çevrimiçi pazarlama, online pazarlama, etkileşimli pazarlama ve internet pazarlaması olarak da adlandırılır.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İşe Yarar?

Dijital ortamda promosyon gerçekleştirmeye dijital pazarlama denir. İnternetin günümüzde yaygınlaşmasıyla birlikte dijital pazarlama bir zorunluluk haline geldi. Ayşe Teyze bu sefer bir web sitesi oluşturdu. Bu web sitesinde kek yayınlamaya başladı. Daha önce gerçek bir ortamda etkileşim kurdu. Doğrudan kapıyı tıklatarak, yani bire bir iletişimle bilgi alışverişinde bulunur. Hâlâ yaşadığı daireye giren ve broşür yayınlayan insanları doğrudan gördü. Ayrıca doğrudan bir sergi / ticaret fuarı / pazar ortamında satılır. Bireysel olarak tamamlanan bu görevlerin dijital forma dönüştürülmesi gerekir. Günümüzde internete bilgisayarlar, cep telefonları, TV'ler veya diğer cihazlar aracılığıyla herhangi bir şekilde erişebiliyoruz. İnternetin bize birçok faydası var.

 

İnternet pazarlamasında; yeni satışlar için müşteri verilerini saklayın, Kesim maliyetleri, Rakiplerle rekabet edin, 24/7 fırsat arayan müşteriler, Uluslararası pazara kolay erişim Örneğin birçok faydası var. Ürünlere dijital kanallardan rahatlıkla ulaşılabiliyorsa ve pazarlama faaliyetleri online / online yapılıyorsa dijital pazarlama yapılacaktır. Pastalarını tanıtan Ayşe Teyze bir internet sitesi kurdu. Siteyi tanıtmak ve insanları haberdar etmek gereklidir. Web sitesine erişim için hedef kitle belirlenmelidir. Hedef kitlenin hamur işleri ve abur cubur seven 20-30 yaş grubu olduğunu varsayalım. Bu insanların en çok nerede vakit geçirdiğini bilmek gerekiyor. Yemek forumlarında veya çevrimiçi spor haberleri medyasında zaman geçirdiklerini varsayalım. Bu mecralarda göz alıcı sloganlarla reklam yapılmalıdır. Müşteriler, reklam yoluyla siteye çekilebilir.

Dijital Pazarlama Nasıl Desteklenir?

Dijital pazarlama ajansı yanında iyi bir marka stratejisi gereklidir. Belirlenen stratejiler doğrultusunda dijital strateji belirlenir ve yola çıkılır.

Ölçmeyi ve analiz etmeyi seven bir ajans olarak, müşterilerimize de anlamlı rakamlarla değer katıyoruz. Markanın dijital dünyada kullanımını maksimize etmek ve marka için en etkili ROI (yatırım getirisi) ölçümünü yapmak amacıyla markamızın tüm dijital pazarlama stratejilerini hayata geçirdik. Şeffaf raporlama sistemindeki rolümüzü anlamak için bütçenizi doğru kullanmayı planlıyorsanız ve en önemli şey reklamdan maksimum getiri elde etmekse, sosyal medya pazarlaması dahil 360 derece medya planlama ve satın alma ihtiyaçlarınızı anlamak için lütfen bizimle iletişime geçin, Etkili pazarlama, programatik ve performans pazarlama.