top of page

"İNSANLAR HAYATTA KALMAK İÇİN ÜRÜNLERE İHTİYAÇ DUYUYORDU. ARTIK ÜRÜNLER HAYATTA KALMAK İÇİN İNSANLARA İHTİYAÇ DUYUYOR."

Nicholas Johnson

REKLAM AJANSI

Reklam ajansı oldukça önemli bir alandır. Markaların/Firmaların özellikle küreselleşmeyle birlikte pazarın kalabalıklaşması ve rekabetin artmasıyla reklamlar oldukça değerli bir konuma gelmiştir. Reklam ajansı sizler için geleneksel ve dijital olmak üzere hizmet verebilirler. Dijital reklam ajansı; dijitalde aklınıza gelebilecek her yerde, sosyal medya reklamlarında sizler için çalışıyor olacaklardır.

 

Geleneksel Reklam Çalışmaları

 

Geleneksel reklam çalışmaları yöntemlerinde televizyon, radyo, dergi ve gazete gibi kitle iletişim araçlarını kullanarak markanızın/firmanızın ürünlerini tanıtmak ve pazarlamalarının yapılması için kullanılmaktadır. Geleneksel reklam çalışmalarında; broşürler, açık hava reklamcılığı olarak da bilinen bilboardlar, el ilanları yani internet haricinde yapılan tüm reklamcılık faaliyetleri de bu yöntemlerin içerisindedir.

 

Dijital Reklam Çalışmaları

 

Dijital reklamlar çalışmaları; arama motorları, sosyal medya platformları, web sitesi gibi çevrim içi olan bütün araçlarda reklam verilmesiyle gerçekleşir. Dijital reklam türlerinde; görüntülü reklamlar, sosyal medya reklamları, aram motoru reklamları gibi reklam çeşitlerini görebiliriz. Dijital reklam çalışmalarını geleneksel çalışmalardan ayıran en önemli özelliklerden biri reklamlarınızın dönüşlerinin ölçülebilir ve raporlanabilir olmasıdır. Ayrıca belirlediğiniz hedef kitleye reklam kampanyalarınız görüneceği için nokta atışı yapmanız daha kolay olacaktır.  

bottom of page